![](images/left.png)
Καλώς Ήλθατε
Η Ελληνική Εταιρεία Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης (Ε.Ε.Τ.Α.Α.) σας καλωσορίζει στην ιστοσελίδα του Προγράμματος των Μεταπτυχιακών Σπουδών για την Τοπική Αυτοδιοίκηση και την Τοπική Ανάπτυξη (Π.Μ.Σ.).
Η Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε., σε συνεργασία με τη σύμπραξη των Πανεπιστημίων
οργανώνουν, από το ακαδημαϊκό έτος 2015 - 2016, το νέο καινοτόμο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών για την Τοπική Αυτοδιοίκηση με τίτλο :
Τοπική και Περιφερειακή Ανάπτυξη και Αυτοδιοίκηση
Αποστολή του μεταπτυχιακού προγράμματος είναι η αναβάθμιση των προσόντων του ανθρώπινου δυναμικού που δραστηριοποιείται στο χώρο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και της Τοπικής Ανάπτυξης.
Στόχος δε του μεταπτυχιακού προγράμματος είναι η μετεκπαίδευση και εξειδίκευση επιστημόνων, με έμφαση σε εργαζόμενους σε φορείς Τοπικής Αυτοδιοίκησης και σε φορείς Περιφερειακής και Τοπικής Ανάπτυξης, στις κατευθύνσεις του προγραμματισμού, της οικονομικής λειτουργίας και της κοινωνικής πολιτικής.